AyDo

Donma Engelleyici ve Buz Çözücü

 

Yerkürede yüzeyin sabit olan ısısı karın yağmasıyla değişir. Isısı değişen yüzey moleküler olarak büzüşür, daralır ve karla yüzey arasında nem oluşur. Bu reaksiyon Buzlanmaya neden olur.

Süper İyonize Suyun (SIW) Anti-icing kullanımıyla, formülasyon yüzey üzerinde -50°C ‘ye kadar donmayan koruyucu bir film tabakası meydana getirir. Kar kütlelerinin vereceği nemi engelleyerek yüzeyin buzlanmamasını sağlar. -35°C ‘de dahi buzlanmayı çözme özelliğine sahiptir. Bu etki uzun süre devam eder.

 

Donmayla mücadele için kullanılan mevcut kimyasallar diğer kirliliklerle birleşerek canlıların sağlığına ve ekolojik dengeye telafisi mümkün olmayan kalıcı zararlar verirken, Süper İyonize Suyun (SIW) Anti-icing ürünleri bütünüyle güvenli ve doğaya dost sistemlerdir. Biyolojik olarak doğada %100 çözünür ve ekonomiktir.

Kışın Kar ya da buzlanmanın olduğu her yere kolayca uygulanarak donmayı engeller.

 

Bütünüyle güvenli ve çevreye saygılı bir üründür.


Kışın kar ya da buzlanmanın olduğu, yaya ve her türlü araç trafiğinin olduğu yerlere kolayca tatbik edilerek, kar ya da buz engelini ortadan kaldırır.

Kar ve buzu temizlerken arabaların boya, cam ve diğer aksamlarını korur. Ayakkabı ve giysilerimizin, yollara Tuz döküldüğü zamanki gibi zarar görmesi mümkün değildir.

Uygulandığı yerlerdeki kar ve buzu çözerken, o yerlerdeki yağ ve diğer kirlilikleri de çözüp, kirliliği geri dönüştürür ve ayrıca değdiği yerlerin uzun bir süre donmasını da engeller.

Hava meydanlarında, uçakların buzlanmasını önlemek amacıyla uçaklara spreyleme  yapılarak kullanılır. Kar ve buzu temizleyip, bir süre tekrar oluşmasını engellerken uçakların boya, cam ve diğer aksamlarını korur.

Uçakların üzerinden uygulama esnasında yerlere dökülenler de, yerdeki kar ve buzu çözer.

Doğada %100 çözünür.

AyDo™ World Projects