AyDo

Hava Temizleyici

AyDo™ SIW Hava Temizleyici

(Maden Ocakları ve Sanayi Tesislerinde)

AyDo™ Water Air Safe, özellikle Kömür Madenlerimizde olası yangınları önlemek ve oluşan gazları absorbe ederek patlama riskini ortadan kaldırma özelliklerine sahip yer yüzündeki tek üründür. Kömür tutuşmaları sonucu ortaya çıkan toz ve dumanı arındırılıp temizler.

Madenlerde iki ayrı AyDo™ SIW ürünü kullanılmaktadır, AyDo™ SIW Flame Safe ve AyDo™ SIW Air Safe.

Bu işlemler sırasında kömürün cinsine ve kalitesine bağlı olmak üzere sülfür ve kükürt oranları ciddi oranlarda düşürülür. Bu yeni katı yakıtın kalori değeri ilk halinden çok daha yüksek, is ve dumanı da eskisinden çok daha az olacaktır. Bu nedenle de kullanılırken artık çevreye ve canlılara zarar veremeyecektir.

AyDo™ SIW Air Safe, sanayi tesisleri, maden ocakları vb yerlerde askıdaki partikülleri kuşatarak onları yere indirip zararsız hale getirirken ortamdaki havayı süratle temiz ve solunabilir hale getirir.

Ayrıca baca çıkışlarına ve duman odaklarına uygulanabilen AyDo™ SIW Air Safe, yanmış kömür tozlarına ve içlerine karışarak, bu çevreye ve canlılara zararlı maddeleri kuşatır.

Özellikle kömürün yoğunlukla yakıldığı bölgelerde, yaşam alanlarının üzerinde oluşan yoğun duman ve havakirliliği bu soruna karşı ciddi bir önlem alınmasının gerekliliğini vurgulamaktadır.


AyDo™ World Projects

Ürünlerimizin gelişim sürecinde hiç bir canlıya zarar verilmemiştir.