AyDo

Akvaryum Suyu Bakımı

AyDo™ SIW AQUARIUM
SAĞLIKLI, ÇEVRE DOSTU VE KLORSUZ AKVARYUM SUYU BAKIMI
(Akvaryum bakımı – tatlı ve tuzlu su)

Akvaryumculuk, uğraştıkça sevebileceğimiz ve seyrettikçe derin düşüncelere dalıp gidebileceğimiz insana huzur veren ve rahatlatan bir hobidir. Akvaryum, suyun içinde bize güzellik ve uyumun çok güzel bir örneğini gösteren rengarenk bir dünyadır.

Ancak, akvaryum bakımı son derece hassas bir olaydır, çünkü, akvaryum balıkları sudaki pH değişimlerine, suyun kalitesine, yemin kalitesine, kendi katı atıklarının birikiminin yarattığı kirliliğe karşı son derece duyarlıdır.

Geleneksel akvaryum bakım yöntemlerinde (tuzlu ya da tatlı su akvaryumları) suyun içindeki atık maddeler özel gelişmiş filtrelerle temizlenir ve bu filtreler yardımıyla suyun berraklığı arttırılırdı.

Ayrıca, birçok değişik kimyasal ürünler suya katılarak suyun pH dengesi sağlanmaya ve balıkları hastalandıran ve suyu yeşil hale getiren bakterilerin temizlenmesine çalışılıyordu.

Ancak artık, elimizde kesin ve kalıcı bir çözüm var. Sayın Ayhan Doyuk tarafından geliştirilen AyDo™ SIW Aquarium, akvaryum bakımı için gereken herşeyi sağlamasının yanında, akvaryum suyunda atık maddelerin yerine en iyi doğal besleyicilerin (bio nutrient) bulunmasını sağlar.  Daha önce sorun teşkil eden bu atık maddeler formülümüz sayesinde artık bir lütuf olmuştur çünkü formül sudaki zehirli ve zararlı maddelerin dönüşümünü yaparak mükemmel bir günlük balık yemi ve besin katkısı haline getirir.

 

AyDo™ SIW Aquarium, sudaki oksijen seviyesini %60 – 70 oranında arttırır ve suyun sertliğini düşürerek fosfatı, amonyağı ve tüm zehirli maddeleri yok eder.

AyDo™ SIW Ana Formülünün, sayın Ayhan Doyuk tarafından özel geliştirilmiş bir hali olan AyDo™ Water  Aquarium tam bir akvaryum bakımı sağlar. Moleküler hareketliliği akvaryum ekosisteminin bütün moleküllerini kontrol ederek, tüm balıkların ve diğer omurgasızların güvenliğini sağlar, suyu temizler ve zehirlerden arındırır, tüm organik atık maddelerin dönüşümünü yapar,  suyun sertliğini ve diğer organik toksinleri kapsüller, izole eder ve zararsız hale getirir, yosun gelişimini engeller… Tek bir cümlede, yaşamın devam edebileceği en iyi ve doğal koşullar altında dengeli ve uyumlu bir ekosistem inşa eder.

Sudaki oksijen seviyesini yükselterek ve iyonlaşma sürecini başlatarak formülümüz, akvaryum suyuna eklenir eklenmez balıklara ve diğer omurgasızlara farkedilir bir enerji verir.

AyDo™ SIW Aquarium ’un, akvaryum suyuna eklenmesinden saniyeler sonra tüm su ekosisteminin bakım süreci başlar. Bu bakım süreci önce küçük beyaz bulutlar halinde farkedilir, daha sonra bu bulutlar en fazla 3 saat içinde akvaryumun dibine çökecektir.

Bu çöküntüler, suda bulunan tüm zehirli ve atık maddelerin doğal besin maddelerine (bio nutrient) – yani balıklar için son derece besleyici olan bir tür balık yemine – dönüşmüş halidir ve balıklar bu yeme bayılırlar.

Daha önce, tüm bu kirliliğin ve toksik maddelerin en gelişmiş ve özel filtrelerle bile temizlenmesi çok zordu. Şimdi aynı toksinler su içinde tamamen güvenli ve besleyici balık yemine dönüşmekte ve çok berrak ve temiz akvaryum sularının oluşmasına neden olmaktadır. Artanlarsa akvaryum filtreleriyle kolayca temizlenebilir. Tüm bunlar, akvaryuma günlük olarak birkaç damla AyDo™ SIW Aquarium damlatılmasıyla gerçekleşmektedir.
AyDo™ SIW Aquarium
ile sağlıklı balıklar ve mükemmel kristal berraklıkta ve katı atıklardan arındırılmış (artık yeşil ya da kahverengi olmayan) su, balıklar için ekstra  besin katkısı, bakım kolaylığı ve dengeli pH sağlar, suyun sertliğini optimize eder ve akvaryum filtreleri,formül suyun içindeki parçacıkları kapsülleyip izole ederek ortadan kaldırılabilir hale getirdiği için formül sayesinde çok daha etkin çalışır, suyun temizliği için komplike yöntemler kullanılmasına gerek kalmaz, akvaryum camları kirlenmez ve balıklarda mantar ve bakteriyel rahatsızlıklar görünmez. Tam anlamıyla mükemmel bir tatlı ve tuzlu su akvaryumu bakımıdır.

 • KULLANIM NOTLARI
  AyDo™ SIW Aquarium 
  akvaryum bakımı için geliştirilmiş mükemmel bir  formüldür.

Kullanım:

 • Akvaryum suyunu temizlemek için
 • Akvaryum suyundaki organik ve inorganik tüm toksinleri ortadan kaldırmak için
 • Akvaryum suyunu temizlemek ve arıtmak için
 • Akvaryumdaki su yaşamının kalitesini geliştirmek ve iyileştirmek için
 • Akvaryum suyunun yeşile dönmesini engellemek ve yosun oluşumunu kontrol etmek için.


Dikkat Edilecek Hususlar:

 • Çocukların erişebileceği yerlerden uzak tutunuz.
 • Konsantre ürünün gözle ya da ciltle uzun süre temasından kaçınınız. Teması halinde bol suyla yıkayınız.
 • Oda sıcaklığında muhafaza ediniz.

Kullanım Yöntemleri

 • Ürün, ambalajında konsantre şekilde sunulmuştur ve aşağıda belirtilen ölçülerde kullanılmalıdır.
 • AyDo™ SIW Aquarium kullanıldığı ilk hafta sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa kullanılması tavsiye olunur.
 • Daha iyi sonuçlar elde etmek için AyDo™ SIW Aquarium’u tavsiye edilen dozda mümkünse havataşının üzerinden ekleyin. Formülü ekledikten sonra en az 5 dakika üzerinde bırakın. Bu işlem akvaryum suyunu tazeleyecektir.
 • Tuzlu su akvaryumlarında protein skimmerin köpüğüne hava perdesi üzerinden eklenebilir.
 • Formülün kullanılacağı ilk gün, kirli akvaryum suyu, bulanık ve içinde atık ve yabancı maddelerin eriyip kirlettiği  bir haldeyken, formül eklendiğinde suyun iyonlaşma süreci anında başlar ve atıklar filtreyle temizlenir, su arınmış, temiz ve kristalize bir hale gelir.
 • AyDo™ SIW Aquarium balıkların yemlendiği anda da suya eklenebilir.
 • Normal olarak, AyDo™ SIW Aquarium suya tavsiye edilen dozda eklendiğinde sudaki pH seviyesini 0.1 oranında düşürecektir, ancak birkaç saat içinde pH eski degerine geri dönecektir. Su pompası ve havataşı kullanılarak AyDo™ SIW   Aquarium kabarcık perdesinin üzerine eklendiğinde pH seviyesindeki düşme engellenebilir.
 • 24 saat içinde pH seviyesini 1 pH’dan fazla düşürmeyin. Aksi halde balıklar zarar görebilir.
 • Suyun içinde kloru kontrol eden maddeler olsa dahi klorsuz su kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Akvaryum önceden hazırlanırken, en iyi kalite klorsuz naturel suyun kullanımı akvaryum yaşamı için önemlidir. Daha sonra AyDo™ SIW Aquarium kullanılırsa suyun periyodik olarak değiştirilmesine gerek kalmayacaktır. Yalnızca normal filtre, oksijenleme sistemi ve AyDo™ SIW Aquarium  kullanımı yeterlidir.

Kesinlikle zehirsiz, kirletici, aşındırıcı, kanserojen, allerjik ya da rahatsız edici olmayan ve doğaya ve su yaşamına saygılı ve faydalı bir üründür.

 

 Ürünlerimizin gelişim sürecinde hiç bir canlıya zarar verilmemiştir.