AyDo

Ekolojik Gübre

AyDo™ Water Ekolojik Gübre (Ecology Fertilizer)

AyDo™ Water Ekolojik Gübre, bitkilerin optimum şekilde büyümek, ürün vermek ve sağlıklı bir şekilde yaşayabilmeleri için gerekli besini sağlayan devrimsel nitelikte yeni bir üründür.

Topraktaki tuz oranı ve ekolojik şartlarda meydana gelen değişimler, bitkiler üzerinde olumsuz etki yaparlar. Bitkilerin mahsul verme oranı bu faktörlere göre değiştiğinden, bitkilerin üretkenlikleri ve mahsul kalitesi düşer.

Tüm bu olumsuz koşullara rağmen, AyDo™ Water Ekolojik Gübre bitkilere tatbik edildiğinde, mahsul kalitesi, bitkinin genetiğinde yazılı bulunan kurallara uygun olarak artacaktır.

AyDo™ Water Ekolojik Gübre, bitkinin gübreden, topraktan, havadan ve sudan maksimum yararlanmasını sağlar ve bitkinin enerji kanallarını açarak onu çok daha sağlıklı hale getirir.

AyDo™ Water Ekolojik Gübre, bitkinin gelişimini ayarlayarak, sıcak veya soğuk iklimlerin zor şartlarına karşı direncini arttırır ve bitkinin bol mahsul vermesini sağlar.

Organik yapısından ötürü, AyDo™ Water Ekolojik Gübre ekolojik tarımda mükkemmel derecede uyumlu bir şekilde kullanılmaktadır.

Formülümüz, bütünüyle zehirsiz ve çevre için faydalı bir üründür. Dünyanın muhtelif coğrafyalarında kullanan değişik üreticiler, formülün meyve ve çiçek üretimini en az %50 oranında arttırdığını farketmişlerdir! Geçen yıllarda kış aylarında Türkiye’de deneysel olarak buğday üretildi ve ekim yapılan toprak son derece cansız, çorak ve tuz oranı yüksekti. Tohumlar sadece filizlenmekle kalmadı, normalden 4 kat fazla ürün verdi. Floribunda gülü (Betty Boop), normalde 14 çiçek açarken 37 çiçek açtı ve hibrid bir çay türü (uzun saplı Taboo) normalde 2-3 çiçek açarken 8 adet çok iri çiçek açtı!!

Uygulama Notları

AyDo™ Water  Ekolojik Gübre sıvı formülü bol ve bereketli ürün elde etmek ve enzim içeren kaliteli bitkiler geliştirmek amacıyla kullanılan çok güçlü bir besleyicidir.

Enzimler bitkinin hücre içi kimyasal dengelerinin sağlanmasında katalizör olarak görev yaparlar ve amino asit yapıları sayesinde protein sentezini de hızlandırırlar.
AyDo™ Water Ekolojik Gübre ( Ecology Fertilizer) içindeki enzimler;  köklerin, gövdenin, yaprakların ve bitkinin meyvesinin gelişimini hızlandırır.

Faydaları:

 • Bitki gelişimini ayarlar ve doğaya uyumlu hale getirir.
 • Kökü, gövdeyi ve yaprakları geliştirir, meyveyi olgunlaştırır.
 • Bitkiyi soğuktan korumak için antifriz görevi görür.

 

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

 • İçilmez. Çocukların erişebileceği yerlerden uzak tutunuz.
 • Göze ve deriye teması halinde, bol suyla yıkayın
 • Oda sıcaklığında muhafaza edin ve direkt güneş ışınğından ve yüksek sıcaklıktan koruyun.
 • Normalde böcek, mantar ve parazit bitki ilaçlarıyla karıştırılabilir. Karışabilme kabiliyeti bilinmeyen maddelerle önceden deneme yapılmalıdır.

 

Genel Uygulamalar – Basitleştirilmiş Açıklamalar:

 • Kullanımdan önce iyice çalkalayın ve btkilere sabah erken ya da akşam saatlerinde tatbik edin.
 • Sulandırırken, sulama yapacagınız bidona önce AyDo™ Water Ekolojik Gübreyi sonra suyu ekleyin. AyDo™ Water Ekolojik Gübre  bu şekilde aktif hale gelir.
 • Formülü kullanımdan hemen önce sulandırın ve suyla karıştırdıktan sonra 2 haftadan fazla bekletmeyin.

 

Ev Bitkileri İçin:

Suyla 1/3000 oranında karıştırın (Örneğin 3 litre suya 1 ml. Ya da 2 galon suya (7 litre) yarım çay kaşığı) ve bitkinin sadece dibine dökün. Bu işlemi 3 haftada bir tekrarlayın. Daha yüksek verim almak için 1/500 oranında da kullanılabilir.

Havalandırmanın zayıf olduğu yerlerde yaprakların üzerine püskürtmeyin, dökülmelerine sebep olabilirsiniz. Formül kullanıldıktan sonra 15 gün boyunca bitkiyi saf suyla sulayın, saf su bu dönemde bitkiye enerji verecektir.

 

Çimler İçin:

1 dekar alan için ( 1000 m2 ) 25 litre suya 50 – 60 gram ya da 50 – 60 mililitre oranında AyDo™ Water Ekolojik Gübre (Ecology Fertilizer) kullanın. Çimleri yalnızca bu karışımla ıslatın. Bir sonraki sabah, çimenleri normal suyla hafifçe sulayın. Bu işlemi her iki haftada bir tekrarlayın.

 

Süs Bitkileri ve Çiçekler İçin:

Her 5000 feet’lik alana 2 çorba kaşığı formül suyla karıştırılarak yapraklara püskürtülür. Yapraklara her 10 – 15 günde bir tatbik edilir.

 

Tahıllar üzerindeki uygulamaları (Yulaf, Arpa, Çavdar)

Buğday ekildikten belli bir zaman sonra çimlenir. Daha sonra kök taç yapraklarını oluşturur ve nişastalı kısımları hububat içinde ilerleyerek kök taç yaprakları içinde toplanır. Eğer hava sıcaklığı 10 – 12 derece civarındaysa 2 –3 başak oluşturur.

Tam bu süreç formülün ilk kez uygulanması için uygun bir zamandır. 1000  metrekarelik alan için 60 gram AyDo™ Water Ecology Fertilizer ve 40 gram organik çinko kullanılır. Bu işlemle kök taç yapraklarının içine işleyen formülümüz, tahılları kışın soğuğuna karşı koruyarak ürünü donmaya karşı garanti altına alır.

Daha sonra bahar aylarında hava ısındığında, buğday ikinci parti ürününü verir. Bitki açılır ve boş alanları kaplamaya başlar. Bu süreç de formülün ikinci kez uygulanması için doğru bir zamandır. 70 gram AyDo™ Water Ekolojik Gübre ve 50 gram organik çinko 1000 metrekarelik alan için kullanılır.

Not: Eğer formül daha önce tatbik edilmemişse, ikinci ürün döneminde yani baharda ilk uygulama yapılır, formülün ikinci kez tatbiki 7 ila 10 gün sonra yapılır.

 

AyDo™ Water  Ecology Fertilizer ’i Tahıllar Üzerinde Kullanma Yöntemleri

 • İlk uygulamada, 1000 metrekarelik alan için gerekli olan su miktarı 25 kilogramdır.
 • 1 kilogramlık AyDo™ Water Ekolojik Gübre ve 600 gram organik çinko 400 litre kapasitesi olan bir su tankında karıştırılır.
 • Bu karışım 16.000 metrekarelik bir alana doğrudan yapraklara gelecek şekilde püskürtülür.

 

AyDo™ Water  Ecology Fertilizer ’i Tahıl Ürünlerinde Kullanmanın Sağlayacağı Faydalar

 • Bitki soğuğa karşı dayanıklı olacaktır.
 • Kardeş başaklar, yaklaşık orijinal başaklar kadar büyük olacaktır.
 • AyDo™ Water Ekolojik Gübre verimliliği arttıracaktır.
 • Her bir alan birimine düşen maliyet, fazladan elde edilen 4 – 5 balya ürünün maliyeti kadar olacaktır.